یوس پرتال
جامع ترین مرکز اطلاع رسانی آزمون یوس

معرفی دانشگاه کوش

0 1,666
 • خصوصی (غیر انتفاعی) ، تاسیس ۱۹۹۳ ، به ریاست« عمران اینان» Umran Inan
 • تأسیس وهبی کوش Vehbi Koç
 • محل ساختمان مرکزی: ساری یر Sarıyer ، استانبول، ترکیه
 • ساختمان ها و محوطه های دانشگاه
 • محوطه دانشگاهی «رومی فنری» Rumelifeneri در «ساری یر» Sarıyer
 • محوطه دانشگاهی غربی در «کوی زکریا» Zekeriyaköy
 • محوطه دانشگاهی «بیگ اوغلو» RCAC Beyoğlu در «ایستی قالعه اونو» İstiklal Avenue
 • بیمارستان دانشگاه کوش در «توپکاپی» Topkapı
 • KWorks در «شیشلی» Şişli
 • VEKAM در آنکارا
 • وب سایت www.ku.edu.tr

معرفی دانشگاه کوش

دانشگاه کوش به نام بنیانگذار آن؛ یعنی «وهبی کوش» Vehbi Koç (۱۹۰۱-۱۹۹۶)  – که یکی از بازرگانان کارآفرین بزرگ ترکیه است – نامیده شده است و تحت نظارت بنیادی به همین نام است. این بنیاد اولین بنیاد خصوصی جمهوری ترکیه است و فعالیت های اصلی آن در زمینه آموزش، بهداشت و فرهنگ است .

دانشگاه های شریک

دارای شبکه گسترده ای از دانشگاه های شریک از جمله دانشگاه کالیفرنیا و سایر دانشگاه ها مانند دانشگاه Northwestern University، دانشگاه کرنل و دانشگاه جورج تاون است. با این ارتباطات می توانید به بهترین دانشگاه های جهان بروید و برای یک ترم یا یک سال تحصیل در خارج از کشور تحصیل کنید. با برنامه های انجام شده در بیش از ۲۳۰ دانشگاه در بیش از ۵۰ کشور مستقیما دانشجویان پوشش داده شده اند.

در دانشگاه Koç به زبان انگلیسی تدریس می شود (بعضی از موارد استثنای تنها در دانشکده حقوق و مدرسه پرستاری وجود دارد) دانشگاه هایی که دارای توافق نامه های مبادله ای با دانشگاه Koç هستند حداقل دارای امتیازات مختلف GPA و TOEFL برای متقاضیان هستند. متقاضیانی که مایل به شرکت در برنامه تبادل دانش آموزان معدل (معدل)، نمرات TOEFL و یادداشت فعالیت اجتماعی با توجه به یک سیستم ارزیابی است که به حساب انتخاب شده است.

رتبه علمی

این دانشگاه بر اساس اعلام تایمز : بین سالهای ۲۰۱۳ – ۲۰۱۶ در ترکیه یکم تا ششم و در آسیا ۲۱ – ۴۷ و در دنیا ۲۵۰ – ۳۵۰ است.  این رتبه در میان۱۰۰ دانشگاه برتر زیر ۵۰ سال در ترکیه ، بین سالهای ۲۰۱۳ – ۲۰۱۶ بین یکم تا سوم  و در دنیا بین ۳۱ تا ۵۱  و  در میان دانشگاه های اقتصاد های نوظهور در سال ۲۰۱۴ در ترکیه پنجم و در دنیا بیستم  می باشد.

دانشگاه کوش ۲۲  رشته کارشناسی، ۳۱ رشته ارشد و ۱۶ برنامه دکترا را ارائه می دهد.

این دانشگاه حدود ۵۵۰۰ دانشجو دارد.

هزینه تحصیل

از سال ۲۰۱۵، هزینه تحصیل یک ساله در دانشگاه ۴۴،۰۰۰ TL  و در دانشکده پزشکی ۶۰ ۶۰۰$  است. این رقم برای دانشجویان غیر بورسیه است. برنامه های بورس دانشجویان در سال ۲۰۱۶-۲۰۱۷، ۳۳ درصد افزایش یافته است. اطلاعات دقیق و جزئیات را می توانید از بورس تحصیلی در KUDEB بدست آورید.

بورس تحصیلی در KUDEB

  این دانشگاه امکان استفاده از برنامه اموزشی «آراسموس» اروپا را فراهم ی سازد. این برنامه حداقل ۲ ماه کارآموزی را در یک شرکت یا موسسه واقع در اروپا ارائه می دهد. پشتیبانی گرانت نیز می تواند به دانش آموزان در محدوده برنامه داده شود. در زمان درخواست، دانشجویان باید به عنوان کارآموزان از موسسه اروپایی پذیرفته شوند.

بورس جهانی

دانشجویان  می توانند در برنامه های تبادل بخشی برای یک ترم یا یک سال تحصیلی در دانشگاه های همکار ما در آمریکا، آسیا و آفریقا شرکت کنند. در محدوده این برنامه، می توانیم با ارائه ارزیابی برنامه های دانشجویان، کمک هزینه تحصیلی جهانی و کمک های سفر را به تعدادی از دانش آموزان ارائه دهیم.

برنامه آموزشی «آراسموس»

این دانشگاه امکان استفاده از برنامه اموزشی «آراسموس» اروپا را فراهم ی سازد. این برنامه حداقل ۲ ماه کارآموزی را در یک شرکت یا موسسه واقع در اروپا ارائه می دهد. پشتیبانی گرانت نیز می تواند به دانش آموزان در محدوده برنامه داده شود. در زمان درخواست، دانشجویان باید به عنوان کارآموزان از موسسه اروپایی پذیرفته شوند.

 اراسموس + در سراسر جهان: برنامه های کاربردی دانشگاهی که هر ساله توسط یک کشور در کشور ایجاد می شود، دانش آموزان را قادر می سازد تا در برنامه های اراسموس در کشورهای غیر اروپایی شرکت کنند. کشورها و دانشگاه هایی که در این پروژه مشغول به کارند، در طول دوره درخواست دانش آموزان اعلام می شود. در حوزه Erasmus + در سراسر جهان، دانش آموزان به صورت ماهانه از مبلغ ۶۵۰ یورو و پشتیبانی مسافرتی اضافی بر اساس مقصد خود حمایت می کنند.

برنامه های تابستانی

دانشجویان  می توانند بدون پرداخت هزینه ثبت نام و یا نرخ های کاهش، مدارس تابستانی ارائه شده توسط دانشگاه های همکار ما در اروپا و آسیا را بپذیرند. در برنامه های تبادل تابستان، دانش آموزان می توانند درس های میدانی خود را به اشتراک بگذارند و همچنین در رویدادهایی که فرهنگ کشورهایی را که در حال رفتن یا در گشت و گذار هستند را تبلیغ کنند.

دانش آموزانی که در دوره های کارشناسی دانشگاه Koç تحصیل می کنند، بر اساس نتایج آزمون، ÖSYM در ​​سیستم مرکزی قرار می گیرند.

تعداد دانشجویان در کلاس، طبق ماهیت دوره ها متفاوت است. در دانشگاه، حدود ۶۰ درصد از دوره ها کمتر از ۲۵ دانشجو هستند، حدود ۳۵ درصد بین ۲۵ تا ۶۰ دانش آموز هستند و مراقبت برای حفظ تعداد دوره ها در این تعداد محدود است.

در این دانشگاه با دو برنامه عمده می توانید دو بخش (به جز پزشکی) را همزمان مطالعه کنید و دو دیپلم داشته باشید،. دانش جویان ممکن است برنامه دوم خود را در ابتدای سوم و در پایان ترم پنجم برنامه اصلی در دفتر ثبت نام شروع کنند. متقاضیان باید حداکثر GPA حداقل ۴٫۸۰ را داشته باشند و تمام دوره های دریافت شده در برنامه اصلی را به خوبی انجام داده باشند. کمک هزینه تحصیلی دانشگاه Koç یا دانشجوی غیر تحصیلی هزینه اضافی دیگری برای دو برنامه مهم پرداخت نمی کند. بورس تحصیلی ادامه خواهد داد اگر دانشجویان بورس تحصیلی خود را برای یک سال به دلیل دو برنامه اصلی تمدید کنند.

دانش آموزانی که حداقل ۲٫۴۰ از ۴ در نمره کلی نمره متوسط ​​برای ترم تحصیلی دارند، می توانند برای انتقال به دانشگاه Koç درخواست دهند.

برنامه های کارشناسی ارشد

 • موسسه مدیریت بازرگانی : MBA تکنولوژی مدولار و تخصص نوآوری در مدیریت (TECH MBA))/ MBA  اجرایی / MBA  مالی /  MBA  تجارت بین المللی
 • موسسه علوم و مهندسی: مهندسی کامپیوتر / مهندسی بیو علوم پزشکی /  مهندسی برق و الکترونیک / مهندسی صنعتی/  فیزیک/  علوم و مهندسی محاسباتی / مهندسی شیمی و زیست شناسی / مهندسی مکانیک /  علوم و مهندسی مواد /  ریاضیات /  زیست شناسی مولکولی و ژنتیک / Officeelectronics و فوتونیک مهندسی
 • موسسه علوم اجتماعی:  باستان شناسی و تاریخ هنر /  اقتصاد  / قانون عمومی / حقوق خصوصی  / مقایسهای تاریخی و مطالعات اجتماعی  /  روانشناسی  / طراحی، فناوری و جامعه  / روابط بین الملل   / فلسفه
 • موسسه علوم بهداشتی:  پزشکی فیزیولوژی /  متخصص میکروب شناسی / تولید مثل زیست شناسی /  پرستاری مراقبت های ویژه TEZLİ/  بیو علوم پزشکی و مهندسی بدون موضوع /  پرستاری (TR) –
 • موسسه مدیریت بازرگانی: مدیریت و استراتژی /  بازاریابی /  مالی / سیستم های عملیاتی و اطلاعات/ روش های عددی

برنامه های دکتری :

علاوه بر رشته های ارشد پیش گفته :  مهندسی مکانیک / علوم و مهندسی مواد/  باستان شناسی و تاریخ هنر/  تاریخ/ پرستاری TURKISH/  برنامه دکترا در پزشکی سلولی و مولکولی / برنامه دکترای عصب شناسی/  برنامه دکترای پزشکی باروری

دانشکده ها:

دانشکده علوم و اقتصاد اداری (CASE): روابط بین الملل / مدیریت کسب و کار

دانشکده علوم (CS)  :  فیزیک(الکترومغناطیسی، کوانتومی، مایعات، تکنیکهای تجربی) / شیمی: شیمی آلی، شیمی فیزیکی، شیمی تحلیلی و معدنی / زیست شناسی مولکولی و ژنتیک / ریاضیات

دانشکده  علوم اجتماعی (CSSH)

دانشکده مهندسی (CE)

دانشکده حقوق

دانشکده پزشکی (SOM)

دانشکده پرستاری (پسر)

مدرسه کارشناسی ارشد (GSB)

دانشکده علوم و مهندسی تحصیلات تکمیلی (GSSE)

دانشکده علوم انسانی و ادبیات (GSSSH): زبان انگلیسی و ادبیات تطبیقی، فلسفه، جامعه شناسی، روانشناسی، تاریخ، باستان شناسی و تاریخ هنر، رسانه ها و هنرهای تجسمی

موسسه علوم بهداشت (GSHS)

ظرفیت خوابگاه دانشگاه کوش

دانشگاه Koç دارای ظرفیت کل تخت خواب ۲،۸۷۷ در ساختمان های خوابگاه پردیس اصلی و پردیس غربی است.

امکانات خوابگاه 

 تمام ساختمان های خوابگاه اینترنت بی سیم، گرمایش مرکزی و آب گرم بدون وقفه دارند. دانشجویان برای استفاده از امکانات شستشوی در ساختمان های خوابگاه آزاد هستند. آشپزخانه های باز برای دانشجویان برای استفاده در ساختمان های خوابگاه در محوطه اصلی وجود دارد. علاوه بر دسترسی بیسیم به اینترنت، هر دانش آموز همچنین دارای یک اتصال اینترنت سیمی، اتصال تلویزیون کابلی و یک تلفن برای اتاق است.

اتاق های تفریحی عمومی در هر ساختمان وجود دارد. تلویزیون های LCD در اتاق های تفریحی که کامپیوتر، چاپگر و تلویزیون کابلی را مشاهده می کنند، وجود دارد.

مدیریت خوابگاه، ۲۵ مامور مسئول مسکن در خوابگاه، ۲۴ ساعت خدمات بدون وقفه با کارکنان بهداشت، تیم امنیتی و فنی. خوابگاه ها برای دختران و پسران در ساختمان های جداگانه قرار دارند.

خدمات تمیز کردن در خوابگاه ها

 دانش آموزان ما خوابگاه اتاق تمیز کردن ساختمان و زمینه های مشترک در هر ساختمان آنها با استفاده از استانداردهای بین المللی توسط کارکنان در شرکت های حرفه ای وظیفه گواهی انجام می شود. کارکنان تمیزکاری تحت نظارت و مدیریت اداره خوابگاه هستند. تمیز کردن اتاق با توجه به برنامه تعیین شده توسط مدیریت خوابگاه (یک اتاق دو نفره یک روز در هفته، اتاق سه و چهار نفره  دو روز در هفته.)

اقلام موجود در اتاق خواب

هر اتاق به صورت جداگانه تخت و ملافه اختصاصی دارد. با کاورهای محافظ گنجه، کمد، میز، صندلی، صندلی، مسایل مربوط به آثار، یخچال کوچک و آباژور.

هزینه های خوابگاه

هزینه خوابگاه بین TL 3500 و TL 9،۵۰۰ متفاوت است با توجه به نوع اقامت.