یوس پرتال
جامع ترین مرکز اطلاع رسانی آزمون یوس

دانشگاه بیلکنت

0 1,621

دانشگاه بیلکنت Bilkent University

احسان دوگراماچی
احسان دوگراماچی

دانشگاه بیلکنت در سال۱۹۸۴ توسط پروفسور «احسان دوگراماچی» تأسیس شد.

این مرکز علمی یکی از دانشگاه‌های غیرانتفاعی ترکیه است .
بیلکنت سه پردیس دارد که در حدود ۱۲ کیلومتری بزرگراه آنکارا- اسکیشهیر قرار دارند و مساحت بیش از ۳۰۰ هکتار را پوشش می دهند. زبان آموزشی دانشگاه انگلیسی است.
بیلکنت مخفف bilim kenti به معنی شهر دانش است .
این دانشگاه در رتبه بندی بهترین دانشگاههای دنیا در سال ۲۰۱۱-۲۰۱۲ که توسط مؤسسه تایمز انجام شده رتبه ۲۰۴ جهان را به دست آورده‌است و بر اساس همین رتبه بندی بهترین دانشگاه خاورمیانه‌است.

در سال ۲۰۱۸، در رتبه بندی دانشگاه های «دانشگاه جهانی تایمز» بعد از پنج دانشگاه برتر در ترکیه یعنی ششم. در میان ۱۰۰ دانشگاه هابرتر زیر ۵۰ سال، هفتم و در میان ۵۰ دانشگاه برتر در اقتصادهای نوظهور هشتم شده است.

بیلکنت ۷ دانشکده، ۲ مدرسه عالی، ۳ مدرسه عالی شغلی و یک مرکز آموزش فنون موسیقی دارد.

کتابخانه دانشگاه بیلکنت بزرگترین کتابخانه دانشگاهی ترکیه است و تنها کتابخانه دانشگاهی است که در ۱۰ کتابخانه برتر کشور قرار دارد.

دانشکده ها و گروه ها

 دانشکده هنر، طراحی و معماری

۱٫ گروه ارتباطات و طراحی COMD : 

از سال ۱۹۹۸، گروه ارتباطات و طراحی در دانشگاه بلکینت، رهبر تئوری و تمرین رسانه ها در زمینه های مختلف مربوط به نقد رسانه ها، طراحی و تولید, از جمله فیلم و برنامه های تلویزیون ، فیلمنامه، تبلیغات، طراحی وب، هنر و مدیریت فرهنگدر دو سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد بوده است.

۲٫ گروه هنرهای زیبا

اداره هنرهای زیبا دارای ساختار و برنامه درسی متمایز در مقایسه با سایر مدارس هنر در ترکیه است. این گروه برنامه ای انعطاف پذیر ارائه می دهد؛ بدین معنی که تمرین استودیویی و تئوری هنر را با هم ترکیب می کند و شامل رشته های هنر مانند نقاشی، چاپ، مجسمه سازی، نصب، و سرامیک با رویکردهای تئوریک و انتقادی است. این گروه مجهز به لیتوگرافی، نمایش روی صفحه ابریشم، سرامیک و مجسمه سازی است .

۳٫ گروه طراحی گرافیک

زمان تأسیس این گروه سال ۱۹۸۶ است. برنامه، یک پلت فرم آموزشی معاصر برای طیف گسترده ای از مهارت ها است؛ مثل مطالعات مربوط به پدیده های بصری و اشتراکی ، تایپوگرافی طراحی تصاویر، پوسترها، بروشورها ، کتابها، بسته ها، تبلیغات ، سرمقاله، رابط وب و تلفن همراه، گرافیک متحرک، تولید ویدیو و طراحی انیمیشن.
متقاضیان نیاز به مهارت های طراحی ندارند. در پایان ۴ سال، با BFA (لیسانس هنرهای زیبا) فارغ التحصیل می شوند.

۴٫ گروه معماری داخلی و طراحی محیطی

۵٫ گروه طراحی شهری و معماری منظر

۱-لیسانس معماری (B.Arch.) لیسانس هنرهای زیبا (BFA) لیسانس هنر (BA)
۲-کارشناسی ارشد هنرهای زیبا (MFA) در زمینه رسانه و طراحی، معماری داخلی و طراحی محیطی کارشناسی ارشد (MA) در زمینه رسانه و مطالعات بصری
۳- دکترای بین رشته ای در هنر، طراحی و معماری و دکتری در معماری داخلی و طراحی محیطی.

دانشکده مدیریت امور اداری

۱٫ گروه مدیریت امور اقتصادی

برنامه این گروه های در مقاطع مختلف کارشناسی و تحصیلات تکمیلی طراحی شده است( مدارک BS، MBA، MS و Ph.D. )
هدف اصلی این برنامه ها توسعه مهارت های مورد نیاز برای مقابله با چالش های یک دنیای در حال تغییر است. مدیران موفق آینده باید بتوانند از پیچیدگی های تغییر و محیط اقتصادی برخوردار باشند که با رقابت شدید مشخص می شود. بنابراین آموزش کسب و کار معاصر نه تنها شامل تدریس تکنیک های حرفه ای نیست، بلکه هدف آن ایجاد یک دید، انعطاف پذیری و سازگاری با موقعیت های جدید است.

دانشکده اقتصاد، اداری و علوم اجتماعی

۱٫ گروه اقتصاد

۲٫ گروه تاریخ

۳٫ گروه روابط بین الملل

گروه روابط بین الملل در سال ۱۹۸۷ به ریاست پروفسور دکتر Duygu Sezer، تنها یک سال پس از تاسیس دانشگاه بلکینت تاسیس شد.
در سال ۱۹۸۹، گروه روابط بین الملل، تحصیلات تکمیلی خود را با شروع کارشناسی ارشد هنر در برنامه های بین المللی (MIR) آغاز کرد. تا سال ۱۹۹۰، Ph.D. برنامه آماده بود و روابط بین الملل Bilkent به عنوان یک مؤسسه تحقیق و آموزش کاملا مجهز به نظر رسید.
در ماه مه سال ۱۹۹۸، یک مرکز مطالعات منطقه، مرکز مطالعات روسیه به عنوان بخشی جدایی ناپذیر تاسیس شد تا برنامه مطالعات روسیه را در یک پلت فرم متمرکز برگزار کند.

کمک های دانشگاهی گروه امور بین الملل به دانشگاه بلکینک با شروع یک برنامه کارشناسی ارشد دیگر در سال ۲۰۰۳ ادامه یافت. کارشناسی امور بین الملل و عمومی (MIAPP) به منظور توسعه کارشناسان و مدیران امور بین المللی و اروپایی از طریق فارغ التحصیل متخصص برنامه تحت وزارت روابط بین الملل.
از سال ۲۰۱۲، این هیات دارای ۲۰ عضو برجسته اعضای هیات علمی است .
برنامه کارشناسی ارشد . http://ir.bilkent.edu.tr/?page_id=1143
برنامه دکترابسیار تخصصی است. هدف آن توسعه مهارت های داوطلبان دکترا در تجزیه و تحلیل سیاسی بین المللی و افزایش ظرفیت آنها برای انجام تحقیقات در مورد مسائل نظری، مطالعات امنیتی بین المللی، مطالعات استراتژیک، سیاست خارجی مقایسه ای، اقتصاد سیاسی بین المللی، محیط زیست جهانی، قوانین بین المللی ، حفظ صلح و حل منازعات و همچنین مطالعات منطقه ای مانند اروپا، بالکان، روسیه، خاورمیانه، آسیای مرکزی و قفقاز. این برنامه برای تعداد محدودی از دانش آموزانی که مجاز به صرف چندین سال تحقیق فشرده هستند، رزرو شده است. این برنامه به ویژه برای دانش آموزانی که مایل به تحصیل حرفه ای هستند، مناسب است.http://ir.bilkent.edu.tr/?page_id=1415

الزامات واجد ین شرایط برای بورس تحصیلی فوق لیسانس :
سوابق گذشته مدرک تحصیلی، اسناد ارائه شده در حین درخواست، کیفیت مقالات نمونه، و همچنین وضوح اهداف.
آیا بورس تحصیلی شامل خوابگاه است؟
اقامت در بورس تحصیلی موجود نیست. این گروه می تواند برای دانشجویانی که اقامت دائمی خود را در خارج از آنکارا قرار می دهند، بورس تحصیلی خوابگاه ارائه دهد. دانش آموز همچنین می تواند تخفیف برای اقامت در خوابگاه را پس از ارزیابی درخواست خود به بخش دریافت کند. در برخی موارد، دانشجویان تحصیلات تکمیلی ما قادر به پرداخت هزینه خوابگاه خود را به عنوان دستیار خوابگاه هستند.
چگونه برنامه های تحصیلات تکمیلی ارزیابی می شود؟
متقاضیان با توجه به GPA، نمرات ALES، نمرات GRE، نمرات TOEFL و سایر مدارک مورد نیاز در صفحه وب پذیرفته شده مورد ارزیابی قرار می گیرند. نامزدها که این الزامات را برآورده می کنند، توسط کمیته مورد ارزیابی قرار می گیرند و برای مصاحبه دعوت می شوند. از آنجا که کمک هزینه تحصیلی و کمک هزینه تحصیلی به هیات علمی محدود است، مصاحبه ها ممکن است تعیین کننده باشد.
اساتید : http://ir.bilkent.edu.tr/?page_id=14

 

۴٫ گروه علوم سیاسی و اداره دولتی

رشته علوم سیاسی که به صورت منظم الگوهای الگوهای در حال وقوع در حوزه سیاست را بررسی می کند، به پنج رشته تقسیم می شود: نظریه سیاسی، سیاست مقایسه ای، روابط بین المللی، سیاست ملی (ترکی) و مدیریت عمومی.
برنامه کارشناسی : این گروه آموزش و پرورش در زمینه علوم سیاسی با فرصت های تحصیلات تکمیلی و گسترده را ارائه می دهد. دانشجویان برنامه هایی را دنبال می کنند که علاوه بر ارائه پایه ای قوی در زمینه های اصلی این رشته، به آنها اجازه می دهد تا دوره های حقوق، اقتصاد، مدیریت، روابط بین الملل و همچنین رشته های خارج از علوم اجتماعی را بگذرانند. دوره های اداری بین مدلی از نظریه سیاسی، سیاست مقایسه ای، دولت ترکیه و سیاست، مطالعات فرهنگی و مدیریت دولتی تقسیم می شوند.
برنامه های کارشناسی ارشد : http://pols.bilkent.edu.tr/?page_id=1307
دکتر فلسفه در علوم سیاسی
Ph.D. برنامه در گروه علوم سیاسی و اداره دولتی طراحی شده است برای ارائه Ph.D. داوطلبان با زمینه نظری، توانایی های تحلیلی و مهارت های تحقیق تجربی مطابق با استانداردهای بین المللی علمی در چهار حوزه عمده (سیاست ترکیه، سیاست مقایسه ای، نظریه سیاسی، نظریه اجتماعی و مطالعات فرهنگی). دانشجویان با درخواست کتبی و پس از ارزیابی توسط کمیته پذیرش دانشجویان مقطع دکتری در برنامه پذیرفته می شوند http://pols.bilkent.edu.tr/?page_id=1152
دانشجویان Ph.D. در گروه علوم سیاسی و اداره دولتی ممکن است هزینه کامل تحصیلی همراه با اقامتگاه دریافت کنند که بستگی به موفقیت مداوم در برنامه دارد. دانشجویان نیز ممکن است از طریق کمک های پژوهشی مختلف که توسط اعضای هیئت علمی و همچنین کارشناسی ارشد و دکتری انجام می شود، تامین مالی شوند. کمک هزینه تحصیلی توسط سازمان های ملی و بین المللی تأمین می شود. لطفا توجه داشته باشید که برنامه های کاربردی رقابتی هستند و فرصت های مالی و همچنین بورس تحصیلی ارائه شده توسط بخش به طور کامل بر اساس شایستگی است.
این گروه به طور پیوسته رشد کرده و اکنون دارای بیش از ۲۰ استاد و مدرس تمام وقت، ترکی و بین المللی است که منافع آن از سیاست های ترکیه و تاریخ مدرن ترکی تا سیاست های تطبیقی، تاریخ اندیشه سیاسی، مطالعات فرهنگی، سیاست شهری، جامعه شناسی ، فلسفه و مطالعات اروپایی و خاورمیانه و مدیریت عمومی. هیات علمی دارای نشریات قوی و تحقیقاتی است. بسیاری از دانشجویان فارغ التحصیل رشته های Ph.Ds را در دانشگاه های آمریکایی، اروپایی و کانادایی کامل کرده اند و در حال حاضر جایگاه های آموزشی در این دانشگاه ها یا دانشگاه های ترکیه را پر می کنند.
اساتید گروه علوم سیاسی :http://pols.bilkent.edu.tr/?page_id=53

مطالب مرتبط

دانشگاه وان

دانشگاه ارجیس

پاموک کالا

مطالب مرتبط

دانشگاه وان

دانشگاه ارجیس

پاموک کالا

۵٫ واحد روانشناسی

مناطق فعال تحقیقاتی عبارتند از: شناخت، علوم اعصاب، دید، روانشناسی اجتماعی، توسعه، و بالینی.
هدف ما ارائه آموزش عالی عالی و پیشرفت علم پایه و کاربردی در شناخت مغز، رفتار و سلامت روان از طریق برنامه های تحقیقاتی قوی است این هیئت علمی توسط کمک های اتحادیه اروپا و ترکیه پشتیبانی می شود و روابط همکاری با دیگر رشته های مختلف از جمله زیست شناسی مولکولی و ژنتیک به مهندسی، هنرهای زیبا و اقتصاد را حفظ می کند. این محیط بین رشته ای فرصت های عالی برای دانش آموزان برای کشف جهات مختلف در زمینه گسترده روانشناسی فراهم می کند.
گروه روانشناسی مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می کند. زبان آموزش زبان انگلیسی است.
با ما تماس بگیرید :psyc@bilkent.edu.tr ، با هر گونه سوال در مورد گروه یا برنامه ها

دانشکده آموزش و پرورش

۱٫ گروه کامپیوتر و فناوری آموزشی معلم آموزش و پرورش
۲٫ علوم آموزش و پرورش و آموزش و پرورش معلم
۳٫ مدرک کارشناسی ارشد در رشته آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی

دانشکده فنی و مهندسی

۱٫ مهندسی کامپیوتر

مهندسی کامپیوتر یک رشته بسیار فعال و سریع است. دانش آموزان در دانشگاه بیلکنت فرصت دارند تا با مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری در لندن این زمینه اساسی و هیجان انگیز کار کنند. هیئت علمی متشکل از محققان برجسته در بسیاری از زمینه های مهندسی کامپیوتر و علوم می باشد، از جمله: الگوریتم ها، هوش مصنوعی، داده های بزرگ، بیوانفورماتیک، معماری کامپیوتر، گرافیک کامپیوتری، شبکه های کامپیوتری، دید کامپیوتر، داده کاوی، امنیت داده ها، سیستم های پایگاه داده، اطلاعات بازیابی، یادگیری ماشین، سیستم موازی و توزیع شده، ارزیابی عملکرد، محاسبات علمی و مهندسی نرم افزار.

۲٫ گروه برق و الکترونیک مهندسی

تلفن تماس: + ۹۰-۳۱۲-۲۹۰-۱۲۱۹
سایت : http://www.ee.bilkent.edu.tr/en/

۳٫ دانشکده مهندسی صنایع

سایت: https://w3.ie.bilkent.edu.tr/tr/
نشانی: EA-316 Bilkent، ۰۶۸۰۰، آنکارا
تلفن: +۹۰ ۳۱۲ ۲۹۰ ۱۲۱۰
فکس: ۹۰-۳۱۲-۲۶۶۴۰۵۴
ایمیل: info@ie.bilkent.edu.tr
در این گروه اعضای هیات علمی ۲۱ نفر تمام وقت، ۵۰ دستیار و ۸۵۰ دانشجو مشغول هستند. گروه ما در مهندسی ارزیابی کیفیت آموزش در دانشگاه های آمریکا و اعتباربخشی انجمن فنی و مهندسی (ABET) منطقه در خارج از ایالات متحده دارای مجوز رسمی است و یکی از ۶ گروه برتر است.و در ترکیه رتبهاول را دارد.
استاد دکتر سلیم آکتورک. رئیس بخش مهندسی صنایع
تلفن: + ۹۰ (۳۱۲) ۲۹۰ ۱۲ ۱۰
+ ۹۰ (۳۱۲) ۲۹۰ ۱۲ ۶۲
تحصیلات تکمیلی:
دفتر مرکزی: EA301
تلفن: ۹۰۳۱۲۲۹۰ ۲۷ ۶۸
فکس: ۹۰۳۱۲۲۶۶ ۴۰ ۵۴
پستالکترونیکی hyaman@bilkent.edu.t’s
آدرس: بیلکنت گروه دانشگاه مهندسی صنایع، مهندسی پردیس اصلی طبقات ساختمان ۳ ، Bilkent 06800 Ankara TURKEY

۴٫ دانشکده مهندسی مکانیک و عمران

در تمامی مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد ودکتری

کارشناسی

برنامه کارشناسی با دوره های مقدماتی برای مهندسی مکانیک و مهندسی سیستم آغاز می شود تا دانش آموزان را با جنبه های اساسی مهندسی مکانیک و فرایندهای طراحی و تولید و اهمیت مهارت های کامپیوتری در مهندسی آشنا کند. در سال دوم برنامه، مطالعات عمیق از موضوعات مهندسی مکانیک به شیوه ای یکپارچه مورد مطالعه قرار می گیرند. ترمودینامیک با مکانیک سیالات یکپارچه شده و انتقال حرارت، مکانیک و مواد به روش یکپارچه مورد مطالعه قرار گرفته است. این رویکرد به سال دوم سال جاری می پردازد که در آن دینامیک با موضوعات کنترل شده مورد مطالعه قرار می گیرد. در هر سال تحصیل، دانش آموزان طراحی و تولید را از طریق دوره ها یا پروژه ها تجربه می کنند، که آنها را به سمت دستیابی و همچنین طراحی و ساخت با کمک کامپیوتر کمک می کند.
فراخوان هیئت علمی
دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه بلکینت در حال استخدام اعضای هیات علمی اضافی است و از نامزدها برای چندین موقعیت برای شروع بهار ۲۰۱۸ و بعدا استفاده می کند .
این اداره دارای تخصص تحقیقاتی قوی در زمینه کنترل آکوستیک و نویز، مکانیک محاسباتی، طراحی، دینامیک و کنترل، تولید، میکروویو، نانوتکنولوژی و Tribology و کاربردهای آن در زمینه هوافضا، خودرو و دیگر بخش های صنعتی است.
https://stars.bilkent.edu.tr/staffapp/ME2016

آزمایشگاهها:

آکوستیک، ارتعاشات و کنترل نویز
آزمایشگاه مکانیک چند محوری (CMML)
آزمایشگاه میکرو و نانو مجتمع مایعات (MiNI)
مرکز طراحی و ساخت سیستم میکرو
گروه تحقیقاتی Microfluidics و Lab-on-a-chip (MLRG)
آزمایشگاه NEMS
گروه تحقیق میکروسکوپ پروب میکروسکوپیک (SPM)
آزمایشگاه سیستم های هوشمند مکاترونیک
آزمایشگاه سیستم

۵٫ دانشکده ادبیات و علوم انسانی

۱٫ گروه فرهنگ و ادبیات آمریکایی

وزارت فرهنگ و ادبیات آمریکایی در دانشگاه بلکینت، دانشجویان را فرا میخواند تا به طور گسترده و نسبتا با مطالعه آمریکادرگیر شوند و از دیدگاههای مختلف در مورد تاریخ، سیاست، ادبیات، فرهنگ و رسانههای ایالات متحده مطالعه کنند؛ ان هم با دامنه گسترده ای از موضوعات ادبی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و تاریخی.
این دوره نیاز به مقدار زیادی از خواندن و نوشتن به زبان انگلیسی دارد. تنوع موضوعات ارائه شده و مهارت هایی که از طریق چنین تحصیلی به دست می آید، دروازه ای به بسیاری از رشته های دیگر می باشد.

 

۲٫ گروه باستان شناسی

 

گروه باستان شناسی (گروه باستان شناسی و تاریخ هنر) در سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد تدریس می شود.
برنامه ها روی شرق باستان (نوسنگی، مفرغ و عصر آهن)، تمدن یونان و روم (باستان شناسی کلاسیک)، و امپراتوری بیزانس (باستان شناسی قرون وسطی) متمرکز شده است.

مشارکت در تابستان بخش مهمی از آموزش در باستان شناسی است؛ پروژه هایی مثل تکمیل بندر باستانی شهر Kinet. جدا از این، یک یا دو ترم برای دانشجویان برای مطالعه در خارج از کشور ارائه می شود. در سال های اخیر، دانشجویان گروه قادر به تحصیل در دانشگاه های انتخابی مانند لند (سوئد)، ورونا و ونیز (ایتالیا) و پوزنان (لهستان) بوده اند.
هر چند این حوزه جذابی برای بسیاری از مردم است انا در یک کشور با میراث غنی مانند ترکیه، تعداد افراد آموزش دیده در این زمینه بسیار کم است. بههمین دلیل دانشگاه بیلکنت خود را برای یک برنامه تحصیلی باستان شناسی پایه محکم و حرفه ای در زمینه های مختلف آماده می کند تا محقق باستان شناس و موزه شناس مورد نیازرا تربیت کند.
بورس تحصیلی:
بورس تحصیلی، بر اساس شایستگی، برای تحصیلات کارشناسی ارشد (شامل یک سال تحصیلی) برای دانشجویان ترکی و خارجی در دسترس است. یک بورس تحصیلی به طور معمول شامل تحصیل رایگان، اتاق خواب مشترک (برای دانشجویان خارج از آنکارا) در یک دوره تحصیلی است.
درجه مورد نیاز:
این برنامه به مدت دو سال تکمیل می شود. الزامات شامل حداقل ۹ دوره ترم (۲۷ واحد) و پایان نامه (۷۵-۱۰۰ صفحه) است. علاوه بر این، مهارت خواندن در فرانسه یا آلمانی باید توسط آزمون یا دوره تأییدشود.
دوره های مورد نیاز شامل سه گروه می باشد:
۱٫ دو دوره اصلی: راهنمای تحقیق برای باستان شناسی و هنر آناتولی و مسائل مربوط به نظریه باستان شناسی
۲٫ چهار سمینار در حداقل دو بخش زیر: هنر و باستان شناسی پیش از کلاسیک، کلاسیک و قرون وسطی.موضوعات سمینارها با توجه به منافع تحقیق مربیان از لحاظ تاریخی متفاوت است.
۳٫ سه انتخابی: انتخاب کنندگان می توانند سمینارهای اضافی، زبان های باستانی یا قرون وسطی، دوره های دوره چهارم دوره های انتخابی یا دوره های دیگر ادارات را انتخاب کنند. زبان های ارائه شده یونان باستان، هیتیت و لاتین هستند.

گروه ادبیات زبان و ادبیات انگلیسی
گروه فلسفه
گروه ترجمه و تعبیر
ادبیات ترکیه
دانشکده حقوق
دانشکده حقوق
دانشکده علوم
گروه شیمی
گروه ریاضی
گروه زیست شناسی مولکولی و ژنتیک
گروه فیزیک
دانشکده موسیقی و کارهای هنری
بخش موسیقی
گروه هنرهای نمایشی
زندگی دانشجویی
ورزش ها
دانش آموزان می توانند در بسیاری از دوره های ورزشی شرکت کنند و توسط کارکنان دانشگاه، بیشتر به صورت رایگان آموزش ببینند. این دانشگاه بسیاری از افراد و تیم ها را در مسابقات مختلف در ورزش های مختلف ارائه می دهد. تیم های شناخته شده ترین تیم ورزشی دانشگاه Bilkent Goats و قضات Bilkent، تیم نهایی و تیم فوتبال است.
اتحادیه ها و باشگاه های دانشجویی
هیئت مدیره و اعضای دپارتمان اتحادیه دانشجویی بلکنت در میان دانشجویان ثبت نام شده سالانه انتخاب می شوند. اتحادیه دانشجویان حامی اصلی و سازماندهی Mayfest، جشنواره تابستانی دانشگاه بیولتنت است. باشگاه های مختلف دانشجویی هر روز در محوطه دانشگاه فعالیت های منظم انجام می دهند، که اکثرا برای همه باز است. همه دانش آموزان مجاز به پیوستن یا شرکت در فعالیت ها و فعالیت های هر باشگاهی می باشند.
تعطیلات
دانشگاه Bilkent است میزبان رویدادهای متعدد در مورد موسیقی و هنرهای نمایشی است. این دانشگاه همچنین در طول سال تحصیلی، سخنرانی های مکرر، نمایشگاه های هنری و ادبیات را حمایت می کند. در طول هفته اول ماه مه هر سال Mayfest برگزار می شود. Mayfest یک جشنواره شناخته شده در میان جوانان آنکارا است که شامل تعداد زیادی از فعالیت ها و همچنین کنسرت های هوایی است که در طول هفته هر شب در مراسم خاکسپاری و راک های مشهور ترکیه و خواننده ها اجرا می شود.
امتحانات خارجی و نمرات مورد نیاز شناخته شده عبارتند از:
آیلتس – ۶٫۵ در مجموع با حداقل ۵٫۵ در هر بخش
(نمره نمره IELTS باید به طور مستقیم از مرکز آزمون به دانشگاه بلککل ارسال شود)
TOEFL iBT – 87 در مجموع
(نمره نمره TOEFL باید به طور مستقیم از ETS به دانشگاه Bilkent فرستاده شود – کد: ۰۶۲۰)
نتایج امتحان خارجی باید در زمان ثبت نام دوساله خود باشد.
دانشکده زبان انگلیسی دانشگاه بلکین، حق بررسی اعتبار نتایج امتحانات و عدم پذیرش نتیجه را دارد.

هماهنگ کننده دانشجویان تحصیلات بین المللی
Selen GÜLSEVER
تلفن: + ۹۰-۳۱۲-۲۹۰-۳۲۱۸
فکس: + ۹۰-۳۱۲-۲۶۶-۴۷۸۷
پست الکترونیک: selen@bilkent.edu.tr
مشاور دانشجویان بین المللی
(دانش آموزان درجه یک)
Zeynep ENGİN
تلفن: + ۹۰-۳۱۲-۲۹۰-۳۱۲۵
فکس: + ۹۰-۳۱۲-۲۶۶-۴۷۸۷
پست الکترونیک: zeynepengin@bilkent.edu.tr
مشاور دانشجویان بین المللی
(دانش آموزان درجه یک)
Özde ÖCAL
تلفن: + ۹۰-۳۱۲-۲۹۰-۸۰۹۸
فکس: + ۹۰-۳۱۲-۲۶۶-۴۷۸۷
پست الکترونیک: ozde.ocal@bilkent.edu.tr
_________________________________
ساعت OISEP
دوشنبه ۰۹: ۰۰-۱۲: ۰۰، ۱۳: ۱۵-۱۷: ۰۰
سهشنبه ۰۹: ۰۰-۱۲: ۰۰
شنبه: ۰۹: ۰۰-۱۲: ۰۰، ۱۳: ۱۵-۱۷: ۰۰
پنجشنبه: ۱۳: ۱۵-۱۷: ۰۰
جمعه: ۰۹: ۰۰-۱۲: ۰۰، ۱۳: ۱۵-۱۷ : ۰۰
آدرس پستی:
دفتر دانشجویان بین المللی دفتر ثبت نام
دانشگاه بلکین
، پردیس اصلی
۰۶۸۰۰ بیلولت آنکارا
ترکیه
شهریه
هزینه تحصیل برای سال تحصیلی ۲۰۱۸-۲۰۱۹ (۸٪ مالیات بر ارزش افزوده شامل):
– پذیرفته شده قبل از ۲۰۱۶ ۱۳،۹۵۰ دلار
– پذیرفته در سال ۲۰۱۶ یا بعد از آن ۱۴،۵۰۰ دلار است
هزینه تحصیل در دو مقطع برابر با تاریخ های قبل از ترم پاییز و بهار پرداخت می شود.
هزینه های تحصیلی بین المللی فقط در ترکیه می تواند در لیره ترکی (TL) پرداخت شود. اگر دانشجویان بین المللی ترجیح می دهند هزینه تحصیل در لیره ترکیه را به جای USD، پرداخت کنند، نرخ ارز مبادله ای موثر بانک مرکزی ترکیه در تاریخ پرداخت برای محاسبه مبلغ TL مورد استفاده قرار می گیرد.
دانشجویان همچنین می توانند هزینه تحصیل را از کشور خود به حساب بانکی که در زیر ارائه شده است انتقال دهید. لطفا توجه داشته باشید که دانش آموزان باید نام کامل خود را بر روی رسید بانک بنویسند و این رسید باید به دفتر ثبت نام ارسال شود.
بانک Garanti / Bilkent Branch
USD شماره حساب: ۳۹۳-۹۰۸۸۷۳۷
دلار IBAN: TR10 0006 2000 3930 0009 0887 37
کد سوئیفت: TGBATRIS
تمام دانش آموزانی که به دانشگاه بلکینت بر طبق مقررات مندرج در ماده (الف) ۱، ۲، ۳ یا ۵ دستورالعمل پذیرش دانشجویان خارج از کشور از سوی شورای عالی تحصیلی دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده اند و ملزم به پرداخت آن هستند هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی. مطابق با این مقررات، دانش آموزانی که واجد شرایط ثبت نام در دانشگاه بلکند و تولد ترکیه در هنگام تولد بوده اند، اما بعد از آن، وضعیت شهروندی خود را با تصویب وزارت امور داخله لغو می کنند، هنوز هم دانشجویان بین المللی در نظر گرفته می شوند، حتی اگر آنها دارای مدارک حقوقی باشند حقوق شهروندی که قبلا به دست آورده اید، همانطور که در قانون شهروندی بیان شده است، اعطا می کند. این دانش آموزان خواهان پرداخت هزینه تحصیل به عنوان دانشجویان بین المللی خواهند بود
بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی
۱٫ دانشجویان آینده نگر که درخواست کمک مالی می کنند، طبق نمرات دبیرستان، نمرات امتحان ملی و / یا بین المللی، انتخاب برنامه ها و سایر معیارهای علمی مربوطه مورد ارزیابی قرار می گیرند.
۲٫ متقاضیان واجد شرایط کمک هزینه تحصیلی جزئی یا کامل را ارائه می دهند. کمک هزینه تحصیلی دانشجویان در پنج سطح اعطا می شود، از ۲۰٪ تا ۱۰۰٪ با افزایش ۲۰٪ اعطا می شود. کمک هزینه تحصیلی اقامت برای تعداد محدودی از دانش آموزان برتر که در بورس تحصیلی کاملا تحصیلی هستند، در دسترس است.
۳٫ دانش آموزان می توانند از بورسیه تحصیلی برای حداکثر ۲ سال در برنامه آمادگی انگلیسی و حداکثر ۵ سال در دوره های کارشناسی ۴ ساله بهره مند شوند. کمک هزینه تحصیلی اقامت برای ۴ سال ارائه می شود.
۴٫ دانش آموزان در مورد بورس تحصیلی باید حداقل حداقل بار درس * را از برنامه درسی خود برای هر گروه تربیت بدنی هر دوره ترم (بدون دوره های اضافی، هر دوره برنامه های جزئی، دوره های بازنشستگی **، GE100، GE251 و دوره های غیر اعتبار) نگه داشتن حداقل سالانه GPA *** از ۲٫۰۰ / ۴٫۰۰٫ دانشجویان دوره آمادگی انگلیسی باید شرایط تحصیلی ECA یا PAE را در پایان هر دوره و یا گذراندن دوره PAE تا پایان سال تحصیلی واجد شرایط کنند. بورس تحصیلی دانش آموزانی که از این شرایط رفع می شود، یک یا دو سطح کاهش می یابد و حتی اگر دانش آموزان عملکرد خود را بهبود بخشند، نمی توان آنها را بازگرداند. اگر دوره های ترم پاییز و یا بهار در سالانه GPA وجود نداشته باشد، دانش آموزانی که کمتر از ۲٫۰۰ هستند، هشدار داده می شود؛ اگر این دانش آموزان در اواخر سال بعد نتوانند شرایط لازم را بپذیرند،
۵٫ دانشجویان در مورد کمک هزینه تحصیلی موظفند حداقل سالیانه GPA 2.50 / 4.00 را حفظ کنند. دانش آموزانی که از این وضعیت ناتوانند، کمک هزینه تحصیلی خود را از دست خواهند داد. اگر سالانه GPA آنها کمتر از ۲٫۰۰ باشد، بورس تحصیلی آنها دو برابر خواهد شد.
۶٫ حضور همه سخنرانی ها و فعالیت های علمی برای همه دانش آموزان بورس تحصیلی اجباری است، حتی اگر مربی دوره حضور رسمی و یا حداقل میزان حضور در آن را ندهد. در صورت فقدان حضور در بورس، ممکن است بورس تحصیلی در هر زمان موقتا متوقف شود.
۷٫ اگر یک دانش آموز بورس تحصیلی در معرض یک اقدام انضباطی قرار گیرد، کمک هزینه تحصیلی خود را می توان کاهش یا لغو کرد، بسته به تخلفات انضباطی و تحریم های اعمال شده.
۸٫ دانش آموزان در برنامه های تبادل بخشی برای یک یا دو ترم مورد نیاز است تا تعدادی از دوره ها را همانند حداقل بار دوره خود برگزار کنند.
* حداقل بار دوره به گروه بستگی دارد. این اطلاعات را می توان در SRS
https://stars.bilkent.edu.tr/srs/ ) در زیر “کارت اطلاعات” و “حد پایین” یافت.
** دانش آموزانی که حداقل دوره رشته را در هر ترم تحصیلی می گذرانند ممکن است در بیشتر یک دوره طی یک سال تحصیلی از تحصیل خارج شوند.
*** سالانه GPA به عنوان یک میانگین وزنی از نمرات پاییز و بهار محاسبه می شود. مجموع نمرات پایه پاییز و بهار به ترتیب با مجموع اعتبارات پاییز و پاییز بهار تقسیم می شود. اگر دوره ای که در ترم پاییز گرفته شده است در ترم سال نو تکرار شود، سپس هر دو نمره در محاسبه سالانه GPA گنجانده می شود.
بورس تحصیلی شایسته
در پایان هر سال تحصیلی، دانشجویان بین المللی که حداقل حداقل دوره برنامه درسی را گرفته اند (به استثنای هر دوره اضافی، دوره های لغو شده، GE 100-250-251، دوره های غیر حسابداری و دوره های تکراری در بهار، که قبلا در پاییز گرفته شده اند) ترم) و متوسط نمره سالانه ۳٫۳۰ یا بالاتر را بدست آورید و همچنین در ۵٪ از تمامی دانشجویان غیرواقعی که در برنامه خود قرار دارند، ممکن است واجد شرایط دریافت کمک هزینه تحصیلی برای سال تحصیلی بعدی شوند. دانشجویان بین المللی برای واجد شرایط بودن برای بورس تحصیلی شایسته باید در سطحی بالاتر از مقطع تحصیلی تحصیلی دانشجویان خود باشند.
بر اساس رتبه بندی دانش آموزان در بالای ۵٪، بورس تحصیلی هزینه های تحصیلی را به میزان زیر نشان می دهد:
رتبه درصد آموزش و پرورش
اول ۱٪ ۱۰۰٪
دوم ۱٪ ۸۰٪
سوم ۱٪ ۶۰٪
چهارم ۱٪ ۴۰٪
پنجم ۱٪ ۲۰٪

دانشجویان تحصیلات تکمیلی
این سایت با هدف اطلاع رسانی در مورد بسیاری از فرصت های تحصیلات عالی فارغ التحصیل در دانشگاه بلکینت، دانش آموزان آینده ی فارغ التحصیل را اعلام می کند.
دانشگاه بیلکتن در راستای شعار تأیید خود، “برتری در تدریس و تحقیق”، معتقد است تحصیلات تکمیلی در دانشگاه تحقیقاتی نقش اصلی دارد. به همین ترتیب، از ابتدا Bilkent اختصاص داده است و همچنان اختصاص داده است، بورس و منابع لازم برای ایجاد یک محیط بارور برای مطالعه و تحقیق پیشرفته است.
دانشکده تحصیلات تکمیلی
 برنامه درسی و دستورالعمل (MA، Ph.D.)
 برنامه درسی و آموزش با گواهی تدریس (MA)
 آموزش انگلیسی به عنوان زبان خارجی (MA)
دانشکده مهندسی و علوم انسانی
 معماری (MS)
 شیمی (MS، Ph.D.)
 مهندسی کامپیوتر (MS، Ph.D.)
 مهندسی برق و الکترونیک (MS، Ph.D.)
 مهندسی صنایع (MS، Ph.D.)
 علوم مواد و فناوری نانو (MS، Ph.D.)
 ریاضیات (MS، Ph.D.)
 مهندسی مکانیک (MS، Ph.D.)
 زیست شناسی مولکولی و ژنتیک (MS، Ph.D.)
 عصبشناسی (MS، Ph.D.)
 فیزیک (MS، Ph.D.)
 GE 590 / GE 690: تمرینات علمی
 GE 500: روش های تحقیق و اخلاق انتشارات علمی
شهریه
هزینه تحصیل سالیانه برای سال تحصیلی ۲۰۱۸-۲۰۱۹ به ۱۴،۵۰۰ دلار برای دانشجویان بین المللی و ۳۷،۱۲۰ TL برای دانشجویان ترکی (از جمله مالیات بر ارزش افزوده) می باشد.
کمک مالی
در حال حاضر حدود ۹۰ درصد از دانشجویان فارغ التحصیل از حمایت مالی برخوردار هستند. کمک های مالی به صورت خلع سلب شهریه یا پرداخت هزینه تحصیلی به همراه مصارف ماهانه ارائه می شود. مبلغ مصارف سالانه برای پوشش تغییرات در هزینه زندگی تنظیم می شود.

هر دو پذیرش و کمک مالی بر مبنای پیشرفت تحصیلی و وعده های علمی، بدون در نظر گرفتن جنس، نژاد، قومیت، مذهب، سن، منشاء ملی یا ناتوانی جسمی هستند.
خوابگاهها خوابگاههای
ما – شامل ۲۶ ساختمان با طرحها و ویژگیهای گوناگون، فضای صلح آمیز، امن، راحت، دلپذیر و بهداشتی را برای بیش از ۴۰۰۰ دانشجوی ترکی و بینالمللی از زمینههای متنوع فراهم میآورند که از مزایای عالی در آموزش عالی استفاده میکنند ارائه شده توسط دانشگاه Bilkent.
خوابگاه ویژه و استاندارد ما، همه در پردیس های اصلی و شرقی ما ، ارائه می دهد گزینه های یک، دو، سه گانه، چهار و اقامت برای دانش آموزان ما، در نرخ های مختلف.
برای اطمینان از زندگی راحت و راحت خوابگاه برای دانش آموزان ما، تمام اتاق های ما با تخت تک تخت یا تخت دو نفره، میز، صندلی های میز، صندلی های کتابی و یا قفسه، کمد، سطل زباله و یخچال کوچک مجهز و دارای تلفن های داخلی و بین المللی مستقیم و اتصال به تلویزیون (به جز Dorms 15، ۷۷ و ۷۸). تمام اتاقهای دانشجویی اتصالات UTP به شبکه DORM-NET دانشگاه بللیکت را فراهم می کنند که بدون هزینه بدون نیاز به دسترسی به اینترنت برای اهداف دانشگاهی (۱ گیگابایت) فراهم می کند.
تمام خوابگاه های ما دارای مکان های مشترک مانند آشپزخانه / آشپزخانه خود آشپزی، سالن های تلویزیون / اجتماعی، سالن های مطالعه، خشکشویی های خشکشویی و اتو و اتاق ها و اتاق های بازی و بازدید کنندگان است.
گرمایش مرکزی و ۲۴ ساعته آب گرم مداوم در تمام خوابگاههای ما استاندارد است، در حالیکه حمامها و سرویسهای بهداشتی کاملا مجهز و به خوبی برنامه ریزی شده مناسب در هر طبقه ساکن هستند.
تعداد قابل توجهی از رسانه ها که جایگزین های مختلف غذایی و نوشیدنی می کنند، در سراسر محوطه های دانشگاه و محوطه های دانشگاهی ما قرار دارند، که دارای امکانات خوبی نیز هستند، زمین های ورزشی / فضاهای باز و فضای باز و پارکینگ های فضای باز.
دانشجویان زن و مرد به تفکیک تنها یا دو یا سه نفره با سوئیت و بدون

امکانات و خدمات

BANKSATM
در مدارس اصلی و شرقی ما و مرکز خرید نزدیک مرکز Bilkent، شاخه ها و دستگاه های خودپرداز تعدادی از بانک ها وجود دارد.
BEDDING وLINENSاز
جمله مواردی که برای هر دانش آموز ارائه می شود عبارتند از: تشک، تخت، بالش، کوسن، کتانی، پتو و کفی. در تمام دانشجویان ما در خانه هایمان باقی می ماند، این اقلام به صورت منظم برای هیچ هزینه اضافی شسته نمی شوند.
دوچرخه
ترک دوچرخه در ورودیها خوابگاه ما قرار داده است.
پارکینگ
اتومبیل امکانات پارکینگ در نزدیکی ساختمانهای خوابگاه ما ارائه می شود.
خدماتتمیزکردن
مه مناطق خوابگاه ما، از جمله اتاق های دانشجویی، به طور مرتب و مرتب توسط پیمانکاران صدور گواهینامه ISO، مطابق با مقررات بهداشتی و بهداشتی، تمیز می شوند. خدمات روزمره و تخت خواب ارائه می شود. خدمات اضافی در صورت درخواست در دسترس است.
حمامها و تخت های
معمولی حمام ها و سرویس های بهداشتی کاملا مجهز، به خوبی برنامه ریزی شده در هر طبقه ساکن در هر ساختمان خوابگاه قرار دارد.
مراکز
کامپیوتری مراکز کامپیوتری ما، که برای حمایت از فعالیت های آموزشی و تحقیقاتی دانشگاه طراحی شده اند، ۲۴/۷ خدمات سخنرانی، شامل تعطیلات آخر هفته و تعطیلات را ارائه می دهند.
آب
آشامیدنی آب آشامیدنی تصفیه شده در تمام محوطه های آشپزخانه ما و آبگرمکن ها برای استفاده دانشجویان ما بدون هزینه ارائه می شود.
لوازم الکتریکی
به دلایل ایمنی، استفاده از وسایل الکتریکی با ولتاژ بالا مانند بخاری، رادیاتور، اجاق گاز، کوره، تهویه مطبوع، لامپ هالوژن و غیره. در اتاق خواب ما مجاز نیست.
اورژانس
در موارد اضطراری (سلامت، امنیت، آتش سوزی، به عنوان مثال)، لطفا شماره ۶۶۶۶ را مستقیما از اتاق خود یا هر جای دیگر در پردیس های ما شماره گیری کنید. تیم واکنش اضطراری ما ۲۴ ساعت در روز کار می کنند.
سیستم های آتش سوزی
خوابگاه های ما توسط سیستم های زنگ هشدار الکترونیکی محافظت می شود. آشکارسازهای دود و حرارت در همه مناطق مشترک قرار دارند. ساختمان ها نیز به طور کامل با آتش خاموش قابل حمل، شیلنگ ها با اتصالات هیدرنتین، و نیز نشانه های خروجی کارآمد مجهز شده اند.
امکانات غذا و نوشیدنی
علاوه بر غذا در خوابگاههای ۷۰، ۷۵ و ۷۶ و غذاهای میان وعده در هر دو پردیس اصلی و شرقی، چندین فروشگاه غذا و نوشیدنی در مجاورت پردیس ها وجود دارد و خدمات مختلفی را ارائه می دهند . این هتل ها شامل رستوران ها، رستوران ها، رستوران ها، خدمات فست فود و کافی نت ها و خدمات تحویل می باشد. بسیاری از خوابگاه های ما نیز دارای ماشین آلات تلوان برای تنقلات و نوشیدنی های نوشابه هستند.
زمین های بازی / اتاق ها
دانش آموزان ما ممکن است از بازی ها از جمله بیلیارد، تنیس روی میز و شطرنج در مناطق / اتاق های بازی لذت ببرید؛ تقریبا در هر ساختمان خوابگاه واقع شده است.
مهمانان
بر اساس موجود بودن؛ دانش آموزان ما می توانند مهمانان خود را برای اقامت شبانه ای دعوت کنند و آنها را در اتاق های مهمان ما در ساختمان های خوابگاه خاص برای دوره های موقت با هزینه های مناسب قرار دهند.
آرایشگاه ها / مرکز زیبایی
آرایشگاه ها در خوابگاه های اصلی و شرقی دانشگاه ها وجود دارد: زنان در خوابگاه ۷۷ + ۹۰ و مردان در خوابگاه ۷۸٫ مرکز زیبایی در خوابگاه ۷۷ واقع شده است.
خدمات
بهداشتی مراکز بهداشتی و درمانی ما توسط متخصصان مراقبت های بهداشتی متخصص و مجهز به ۳ آمبولانس کار می کنند. مراکز ارائه شده در هر دو مرکز و مرکز شرق، خدمات ۲۴ ساعته / ۷ روز در هفته ارائه می دهند. خدمات اضطراری نیز ارائه می شود.
حرارت دادن
تمام خوابگاه های ما از طریق سیستم گرمای مرکزی ما گرم می شوند.
آب گرم
همه dorms ما ارائه ۲۴ ساعته به طور مداوم آب گرم است.
تلویزیون IN-ROOM
همه اتاقهای خوابگاه ما، به جز در Dorms 15، ۷۷ و ۷۸، دارای سوکت تلویزیون (کانال های ترکیه) هستند. Dorms 69 and 70 چندین کانال بین المللی انتخاب شده را علاوه بر ترک ها نیز ارائه می دهند.
اینترنت
تمام اتاقهای دانشجویی دارای اتصالات UTP به شبکه دانشگاه بلککت هستند که بدون هزینه بدون نیاز به دسترسی به اینترنت برای اهداف دانشگاهی با سرعت بالا (۱ گیگابایت) امکان پذیر است. در صورت درخواست، روترهای بی سیم نیز ارائه می شوند.دسترسی به اینترنت بی سیم نیز در اتاق مطالعه مشترک ارائه شده است.
آشپزخانه / کابینت
آشپزخانه و / یا آشپزخانه در تمام ساختمان های خوابگاه ما وجود دارد. این وسایل با میزهای ناهار خوری و صندلی مجهز شده و با شمارنده های نزول، کابینت، یخچال و فریزر، فریزر های عمیق، اجاق های الکتریکی، کوره های توستر، اجاق های مایکروویو، یخچال و کتری (نیز در بسیاری از خانه های ماشینی) وجود دارد. دانش آموزان ما می توانند در آشپزخانه / آشپزخانه ۲۴ ساعت شبانه روز غذا بخورند و بخورند.
خدمات تمیز کردن خشک و خشک تمیز
کردن خصوصی در Dorm 69 وجود دارد که خدمات خشکشویی و خشکشویی را برای دانش آموزان فراهم می کند.
LECTURES AND SEMINARS
سخنرانی های فوق العاده و سمینارها در مورد موضوعات مختلف اغلب توسط دانشگاه، در مناطق خوابگاه تنظیم شده است.
کتابخانه
ها کتابخانه های ما شامل مجموعه ای گسترده از کتاب ها، نشریات و موارد غیر چاپی هستند که هفت روز هفته به دانشجویان ما می آیند.
خدمات MAIL/PACKAGE
تمام نامه های دریافتی و بسته ها به صورت روزانه به دانشجویان ساکن تحویل داده می شود.
خدمات مدیریت غیرفعال
برای تمدید کمک مستقیم، ما در اختیار دانش آموزان در ساعات اداری به طور منظم به ۲۴/۷ در دسترس بودن، اداره خوابگاه همیشه در طول ساعت ها و روزها، مدافع کارگری است.
PETS
حیوانات خانگی مانند ماهی در کاسه، لاک پشت دریایی کوچک، هامستر در قفس، به عنوان مثال ممکن است مجاز تنها پس از تصویب مدیریت خوابگاه ها از برنامه پت / قرارداد پر شده و ارائه شده توسط دانش آموزان.
تعمیر و نگهداری
تیم R & M ما ۲۴ ساعت در روز وظیفه دارد. اگر هر گونه خدمات فنی، از جمله برق، لوله کشی و تعمیرات عمومی مورد نیاز است، آنها خوشحال خواهند شد تا آنها را به سرعت ارائه دهند.
مبلمان اتاق
همه اتاق های ما دارای یک تخت خواب یا تختخواب سفری، یک میز مطالعه و صندلی اداری، قفسه کتاب یا موارد و کمد لباس برای هر ساکن، همچنین یک یخچال کوچک و یک تلفن است. برخی از اتاق های لوکس نیز ممکن است دارای ویژگی های خاصی نظیر ماشین ظرفشویی، اجاق مایکروویو و صندلی.
امنیت
امنیت برای خوابگاه های ما با استفاده از ورودی های الکترونیکی و سیستم های دوربین که در ورودی ساختمان ها تحت نظارت کارکنان خوابگاه ما قرار دارد ۲۴ ساعت شبانه روز ارائه می شود.
امکانات خرید
تعدادی از مغازه ها در کالج های ما و در مراکز خرید نزدیک وجود دارد که دانشجویان ما می توانند انواع مختلفی از اقلام را با قیمت های مناسب خریداری کنند.
سیگار
مطابق با قانون عمومی ۵۷۲۷، استفاده از سیگار و تنباکو در تمام ساختمان های خوابگاه ما منع شده است، اتاق خوابگاه و تمام مناطق دیگر.
فعالیت ها
ورزشی مراکز ورزشی و زمینه های ورزشی در محیط داخلی / فضای باز در هر دو پردیس اصلی و شرقی به دانشجویان ۷ روز در هفته باز می شوند. از جمله فعالیت های ورزشی موجود عبارتند از: راگبی، بسکتبال، والیبال، هندبال، تناسب اندام، تمرینات قدرتی، اسکواش، تنیس روی میز، ایروبیک، شمشیربازی، تکواندو، بال سون، بیس بال، سافتبال، کاپویا، کریکت، بدمینتون، یوگا، رقص محلی ترکی ، فوتبال (چمن و چمن مصنوعی)، راه رفتن و راه رفتن. دوره های ورزشی به طور مداوم در شرایط مدرسه ارائه می شوند و مسابقات به صورت منظم برگزار می شود.

اتاق های نگهداری
تمام خوابگاه های ما اتاق های ذخیره سازی را فراهم می کنند، جایی که دانش آموزان ممکن است دارایی های اضافی خود را برای دوره های موقتی ذخیره کنند.
اتاق
های مطالعه و مطالعه اتاق های مطالعه و مطالعه در هر ساختمان خوابگاه وجود دارد. اتاق استودیو نیز در صورت لزوم قرار دارد.
تلفن
ها تلفن های عمومی در اکثر ورودی های خوابگاه قرار می گیرند. دانش آموزان به طور مستقیم از طریق تلفن های اتاق خود می توانند دسترسی پیدا کنند.
حمل و نقل / خدمات
حمل و نقل به مرکز شهرستان توسط اتوبوس های خصوصی شاتل منظم برنامه ریزی شده ما ارائه می شود. اتوبوس های شاتل نیز خدمات بین دانشگاه ها و در داخل ما ارائه می دهند. خدمات حمل و نقل برای دانشجویان ما رایگان است.
اتاق های تلویزیون / LOUNGES کانال های
ترکیه و بین المللی را می توانید در اتاق های تلویزیون / سالن های ما در تمام خوابگاه های ما لذت ببرید. خدمات تلویزیون کابلی / ماهواره ای (کانال های ترکیه و بین المللی، کانال های تلویزیونی و کانال فوتبال ترکیه) نیز در سالن های تلویزیون های خوابگاه ۷۸ و ۹۱ ارائه می شود.
نکته: دانشگاه بلکینت حق تغییر هرگونه امکانات و خدمات فوق را بدون اطلاع قبلی دارد.

نحوه ارزشیابی در آزمونها:
مجموع امتیازات برای فعالیت های تکمیل شده درجه (نامه) درجه (معادل عددی)
۱۲ الف ۴٫۰
۱۱ A- 3.7
۱۰ B + 3.3
۹ ب ۳٫۰
۸ B- 2.7
۷ C + 2.3
۶ سی ۲٫۰
۵ C- 1.7
۴ D + 1.3
۳ د ۱٫۰
۲ F 0.0
۱ F 0.0
۰ F 0.0